חופשת שייט של אם חד הורית

חופשה כאם חד הורית היא קצת פרדוקס. המיקום עשוי לצרוח חופשה, אך הימים והלילות עדיין מרגישים כמו עבודה רציפה כשאתה מבשל, מנקה, משמעת ומטפלים— לילדים שלך סולו-ממש כמו בכל יום אחר. בדרך כלל אני חוזר מחופשות עם תחושת ה- i-need-a-vacation-from-my-accation.

עם זאת, כשחזרנו מהשייט הראשון שלנו אי פעם בבריחה הנורווגית, הרגשתי התחדשות ורעננתי באהבה חדשה לחיים. ידעתי שאוכל לעבור כל דבר (כל עוד היה שייט נוסף בעתיד שלי)! ברגע שעלינו, החלטתי שהחיים (והלחץ) הם פשוט משהו שקורה בין הפלגות.

חוף מפרץ פרסה בברמודה.

לכן שייט הוא אפשרות החופשה הטובה ביותר לאמהות חד הוריות:

יש הרבה עזרה על הסיפון

השייט שלנו היה שלם עם עזרה מובנית בכל פינה. כל ארוחה – והיו הרבה כאלה – דאגה על ידי מישהו אחר ממני וזה לבד הוא חופשה!

ניקוי? לא הייתי צריך להרים אצבע! הדייל בחדר הגיע לחדר פעמיים ביום כדי לסדר. היא אפילו השאירה לנו חיות מגבת חמודות בכל יום! התנפצתי בשירות הכביסה בסוף השבוע כפינוק נוסף לעצמי וחזרנו עם בגדים נקיים ומקופלים שהפכו את הפרוקת הסבירה בצורה חריגה.

היו מועדוני ילדים בשפע אז הצלחתי להפיל את הילדים לפעילויות מהנות כמו מופעי ניצולים ומופעי כישרון בזמן שתפסתי כמה קרניים הכל על ידי בודדות. הרגשתי כמו כל דבר מלבד אם חד הורית על הסיפון. היה לי כפר משלי לשבוע וזה היה פנטסטי ומרגיע. אה, איך אני מתגעגע לכפר הקו הנורווגי שלי!

ילדים עומדים ליד הספינה ביום הראשון בברמודה.

אתה מקבל את המיטב משני העולמות

לאחר סיום החופשה שלנו, שאלתי את ילדיי אילו ימים הם אוהבים את הטוב ביותר-ימי הים או הימים העגולים בברמוד. הם לא יכלו להחליט כי שניהם היו כל כך מהנים מסיבות שונות. בימי הים שלנו זה היה כאילו היינו בין קרובי משפחה אבודים מזמן – התוודענו למנהל השייט, את עוזר הבמאי וכל הבדרנים. לעתים קרובות חזרנו לחדר שלנו וצחקנו על התרחשויות הימים. התכוונו לערוץ הטלוויזיה NCL וקיווינו לראות את עצמנו על המסך. התמודדנו בתחרויות טריוויה, ציידי נבלות, ושיחקנו כל כך הרבה בינגו.

ובמשך 2.5 יום כאשר הסירה עגנה, חקרנו את האי היפה ברמודה. שחינו עם הדולפינים והיה לנו פיצוץ ב- X20 Adventures, פארק מים מתנפח מקומי. חווינו את הטוב ביותר משני עולמות החופשה בקלות של חוויות נסיעה אחת. מעולם לא הייתי יכול להרשות לעצמי טיסות, מלון, אוכל ונוסע לארבעה לברמודה. ללא שייט, הילדים שלי מעולם לא היו רואים את מי המים היפים והחולות הוורודים של ברמודה.

מולי על לוח ההנעה ב- X20 Adventures בברמודה- אחד משיאי השבוע שלנו!

הלחץ הפיננסי נמוך

אני גר בתקציב הדוק ולשלם עבור שייט לארבעה היה ממש קשה. חתכנו הרבה פינות כדי לבצע את התשלומים והקנינו הרבה מהפינוקים הרגילים שלנו (כמו לסעוד ולקנות בגדים חדשים) כדי להזמין שייט זה. אבל ברגע שהיינו על הסיפון, היה 0 לחץ פיננסי. היו כמובן תוספות, כמו ג’לטו טעים, היבאצ’י ומשחקים מהנים עם פרסים במזומן כמו מי שרוצה להיות מיליארדר.

בחרנו לבלות מעט מאוד על הסיפון ולא הרגשנו בכלל מקופח. ידעתי שיש לנו פעילויות וארוחות המתוכננות לימים הבאים. לא הייתי צריך לבלות את ימי בסחיבת האחד ולחשב כמה כסף היה לנו לפני שאמרנו כן או לא לילדים. מתברר שאני אמא ממש ממש טובה כאשר מתח פיננסי מוסר לחלוטין.

אמט ונורה מפיצים מהלך במהלך תחרות הסנכרון של LYP על הסיפון. אמט ניצחה על השיא. =)

זה מרגיש loooooong

אתה יודע שכמה זה-חיקוי-על-כל-כך מרוגז? ובכן, לא היה שום דבר מזה. נורווגי ארז כל יום ויום כל כך הרבה פעילויות, עד ששמחה את האזעקה שלנו לשעה 6:30 בערב והעסיקו את עצמנו במשך 11:00. כל לילה. לא רצינו לפספס דבר-ולא היינו צריכים. אנו מתאימים לכל כך הרבה מהחוויות הטובות ביותר בחיים בכל יום והחופשה הייתה כל דבר מלבד חולף.

מולי, נורה ואממט במסיבת הזוהר על הסיפון העליון- עוד גולת הכותרת!

המליטה המשפחתית כל כך משמעותית

קשה להגיש מילים עד כמה השייט הזה היה משמעותי למשפחתנו. התחברנו באופן שמילים לא יכולות לתאר. זה שינה אותנו כמשפחה וזה שינה אותנו לטובה. במשך שמונה ימים היינו בעקביות את עצמנו הטובים ביותר. נלחמנו פחות ואהבנו יותר. התגברנו על הכרת תודה. לא השתמשנו בטלפונים הסלולריים שלנו ולא צפינו ב- YouTube או שיש לנו מושג מה קורה בעולם החיצון. היו לנו בטן מלאה ולבבות מלאים יותר.

רקדנו טוב ושרנו נורא ולא היה אכפת לנו מה מישהו חשב כי אנחנו משפחה שעושה זיכרונות. הכנו משפחה חדשה גם בצוות הנורווגי ואני לא מהסס להודות שבכיתי במסיבת השליחה בתיאטרון. יתכן שלעולם לא נראה את אלווין, אשוב לקס, דנאנאלי או סמנטה, אך חברי הצוות של נורווגיה חותמו לצמיתות את ליבנו ואת נשמתנו באהבה ובחום. הם עולים בשיחה מדי יום כשילדי זוכרים את השבוע הטוב ביותר אי פעם ואנחנו מתפללים בסתר שננעלה יום אחד בעתיד הלא-כל כך, משייט שוב.

מולי, נורה ואממט מתחזים עם מנהל השייט של נורווגיה בריחה, אלכס נגל.

סוזן הייס היא סופרת פרילנסרית השוכנת בקונטיקט עם שלושת ילדיה. היא כותבת על החיים כאם חד הורית, טיולי נסיעות, גירושין ופיכחון ותוכלו לעקוב אחריה בפייסבוק בסוברמום מאת סוזן איילין.

קָשׁוּר

10 דרכים פשוטות לשמר גז בטיולי דרך הקיץ, אף שמחירי הדלק ירדו, המשק בטוח לא גרם לנו להרגיש טוב יותר עם הוצאת כסף. אבל, אלמנאק של החקלאים, המדריך המקורי בר-קיימא (מי ידע?, מציע כמה טיפים קלים למעקב שיכולים לחתוך את השימוש בגז שלך ולחסוך לך כמה דולרים בין אם אתה פונה ל …
18 במאי, 2009 “פוסט אורח”

סיורי Zipline: “עץ” משפחתי נופש-זיף-א-דו-דה, זיפ-א-די-א-א, אוי אוי, איזה יום נפלא! Canopy Line Line Canopy Line Fally Portimal וכיף להפליא, נמצאים “בעונת הנסיעות הזו. ערבוב אנדורפינים עם אוויר צח, סיורי קו קו משלבים את היתרונות של טיול יום עם הריגוש של פארק השעשועים. מיועד לילדים הגדולים שלך, …
12 באוגוסט 2011 “עדכון”

7 הרפתקאות ייחודיות למשפחות המבקשות בסן דיגובית החגים המתקרבים במהירות, ייתכן שהגיע הזמן לחשוב על חופשות חורף עבור המשפחה. למי שמחפש לברוח ממזג האוויר הקר, סן דייגו היא אפשרות נהדרת עם שיאים באמצע שנות ה -70 בסתיו ובאמצע שנות ה -60 בחורף. היעד הידידותי לילדים זה גם מועדף …
4 בנובמבר 2021 ב”קליפורניה “

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *